top of page
BA sml.png

BİRİKİM ATÖLYESİ

Video ve Arşivleme

Birikim Atölyesi, farklı disiplinleri kapsayan kültürel üretim ile ilgilenen İzmirli bir platform olarak hem ortaya konmuş olan ürünleri daha fazla insanın birikimine katan etkinlikler düzenliyor hem de bu birikimlere kendi üretimleriyle de katkı sunmak için çalışan ve çoğalan insanları bir araya getiriyor.

 

2016’dan bu yana kentin farklı noktalarında film okuma atölyeleri gerçekleştiren platform, proje ekibiyle birlikte kısa film yapımı, grafik tasarım, sanatta görünürlük ve etkinlik yönetimi üzerine çalışıyor.

 

2019’da başlayan çalışmalarıyla sanat üretiminde farkındalığı arttıracak etkinlik yönetimi atölyeleri üzerine projeler geliştiriyor.

Sürmekte olan etkinlikleri arasında 2017’den bu yana otuzbeslik.com paydaşlığında Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği “Alternatif Kısa” adlı aylık kısa film söyleşi ve gösterim serisi yer alıyor. Burada kısa film alanında kentin potansiyeline geniş kitleler nezdinde görünürlük kazandırılıyor; yönetmen ve prodüksiyon ekibini izleyiciyle bir araya getirerek etkileşime açık bir diyalog ortamı sunuluyor.

 

2018 yılında Yunanistan’da düzenlenen Balkan Can Kino Film Festivali’ne seride yer alan kısa filmlerden bir seçki yollanırken, önümüzdeki dönemde de uluslararası festivallerle iletişimini kuvvetlendirmek, Türkiye’den kısa filmlerin festivallere katılımına aracılık etmek, yönetmen katılımını etkinliğin ayrılmaz parçası haline getirmek hedefleniyor. Birikim Atölyesi tüm disiplinlerde farkındalığı yükseltecek çalışmalara katkı koymaya devam edecek.

 

https://www.instagram.com/birikimatolyesi

bottom of page